Історія підприємства

ПрАТ “Чернігівфільтр” було створено у вересні 1995 року для виробництва ультратонких синтетичних волокон, фільтрувальних матеріалів, фільтрів та фільтрувальних систем.

Основою для створення послужили фундаментальні дослідження в галузі фізико- хімії сумішей полімерів, що дали змогу створити принципово нову технологію виробництва ультратонких синтетичних волокон з унікальною структурою  поверхні, де кожне волокно покрите по всій своїй поверхні надтонкими мікрофібрилами. Товщина волокон може регулюватися в процесі  виробництва і становить від 0,1 мкм до 5 мкм, а товщина мікрофібрил - до 0,01 мкм. За допомогою мікрофібрил волокна в процесі виробництва з’єднуються між собою і утворюють  єдину волокнисту систему, яка є ефективним фільтрувальним матеріалом глибинної дії з затримуючою спроможністю, яка наближається до товщини волокон.

Розроблені фільтри не мають аналогів і не виготовляються  ні в одній країні світу, а розроблена технологія може служити основою також і для створення виробництва мембран, яке в Україні відсутнє, бавовноподібних синтетичних ниток, нетканих матеріалів, тощо.

Зараз ПрАТ “Чернігівфільтр” впроваджено в виробництво різноманітні фільтри з затримуючою спроможністю від 0,1 мкм до 100 мкм, які використовуються в фармацевтичній , харчовій, електронній, нафтопереробній,  хімічній, машинобудівній та інших галузях промисловості для  очищення фармацевтичних ін’єкційних препаратів, води, олії, вина, пива, горілки, кислот, лугів, травників, фоторезистів, нафтопродуктів, повітря, технологічних газів та ін.

Продуктивність фільтрувальних систем може бути від 10 л на годину до 100 м3 на годину.

Зараз більш ніж як 60 підприємств України використовують продукцію ПрАТ “Чернігівфільтр” у своїх виробництвах.